Základní informace

České útulky nakupují svým svěřencům hlavně suché krmivo. Příliš se jim nedaří krmit pouze a výhradně jednou značkou a většinou základní či hlavní krmivo kombinují s dary nebo výhodnými nákupy. Míchání krmiva různých značek ale psům a kočkám často způsobuje zdravotní problémy. Zasaďme se o to, aby byly jejich misky plné krmiva značek Pedigree® a Whiskas®.

V minulém roce proběhl již 7. ročník kampaně POMOZTE NAPLNIT MISKY V ÚTULCÍCH, jejímiž partnery jsou nevládní nezisková organizace Nadace na ochranu zvířat a společnost Mars Czech s.r.o., výrobce krmiva značek Pedigree a Whiskas. Posláním kampaně je pomáhat opuštěným psům a kočkám v útulcích v České republice a zlepšovat povědomí veřejnosti o problematice útulků.

 

Děkujeme, že jste podpořili naši kampaň nákupem výrobků Pedigree® a Whiskas® a tím plnili misky opuštěných zvířat v útulcích v České republice. Situaci v útulcích můžeme změnit jen s Vaší pomocí!

Zapojit se můžete i VY!

Princip je jednoduchý. Prostřednictvím nákupu libovolného výrobku Pedigree nebo Whiskas jste přispěli v období od 21. 8. do 5. 11. 2015 na nákup krmiva pro psy a kočky ve vybraných útulcích na území ČR.

Jen za minulý rok jsme díky vám naplnili 150 498 psích a 192 000 kočičích misek. Celkem 28 vybraným útulkům jsme darovali 45,2 tuny krmiva. Děkujeme vám za plné misky v útulcích a těšíme se na ty letošní.

Jak jsou vybírány útulky, kterým je krmivo přerozděleno?

Útulky vybíráme velmi pečlivě. Výběr zajišťuje komise složená z nezávislých odborníků – veterinárních lékařů. Komise o výběru rozhoduje na základě dotazníkového průzkumu mezi útulky, realizovaného Nadací na ochranu zvířat, a na základě výsledků programu pravidelných kontrol Státní veterinární správy ČR (SVS ČR).

Dotazníkový průzkum sleduje mimo jiné:

  • kapacitu a vytížení útulků,
  • počty přijatých a vydaných zvířat,
  • podmínky a postup při příjmu a vydávání zvířat,
  • kvalitu péče o zvířata,
  • kvalitu evidence zvířat,
  • finanční zabezpečení a materiální vybavení útulků.

 

Přispět můžete také dárcovskou SMS. Pošlete SMS ve tvaru „DMS OCHRANAZVIRAT“ na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč a z toho 28,50 Kč obdrží vybraný útulek jako příspěvek na psí a kočičí krmivo. 1,50 Kč si ponechává operátor – poskytovatel DMS služby.

V minulém roce proběhl již 7. ročník. Za minulý rok jsme naplnili 150 498 psích a 192 000 kočičích misek. Celkem 28 vybraným útulkům jsme darovali 45,2 tuny krmiva. Akce trvala od 21. 8. do 5. 11. 2015.

Jak plníme misky a jak je počítáme? 

1 kočičí miska

55 g krmiva Whiskas® = denní krmná dávka doporučená pro dospělou zdravou kočku o průměrné hmotnosti 4 kg

1 psí miska

230 g krmiva Pedigree® = denní krmná dávka doporučená pro dospělého zdravého psa o průměrné hmotnosti 15 kg